Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Powiecie Leszczyńskim w 2024 roku, otrzymało dotację w wysokości 5.000 zł. Środki na realizację zadania publicznego pt. „Ludzie i krajobrazy. Powiat Leszczyński w ikonografii” wykorzystano na przygotowanie multimedialnej wystawy popularyzującej historię lokalną.

Wystawa powstała w oparciu o zasoby Muzeum Okręgowego w Lesznie. Składają się na nią archiwalne pocztówki, fotografie, ryciny, rysunki i obrazy z wizerunkami mieszkańców i miejscowości położonych w granicach powiatu leszczyńskiego. Wystawa jest przetłumaczona na polski język migowy (PJM).

Zadanie  „Ludzie i krajobrazy. Powiat Leszczyński w ikonografii” współfinansowane ze środków Powiatu Leszczyńskiego. Całkowity koszt zadania: 7.760 zł.

Serwis prowadzony przez Muzeum Okręgowe w Lesznie.
Dane kontaktowe i POLITYKA PRYWATNOŚCI