W 1932 roku ks. biskup sufragan poznański Walenty Dymek (1888–1956) odbył wizytacje w trzech dekanatach archidiecezji poznańskiej. W maju odwiedził dekanat gostyński, w czerwcu dekanat gośliński, a w sierpniu i we wrześniu dekanat leszczyński. Parafia w Zbarzewie podejmowała go w dniach 7 i 8 września. Uroczyste powitanie dostojnego gościa miało miejsce przed plebanią, a w wydarzeniu uczestniczył m.in. ks. dziekan Paweł Steinmetz z Osiecznej (1876–1940) – stoi z lewej strony i proboszcz miejscowej parafii ks. Roman Stepczyński (1893–1940). O charakterze wizyty świadczy napis umieszczony pod fotografią: 7.IX.32. Wizytacja J.E. Ks. Biskupa Dymka w Zbarzewie.

Ks. biskup Dymek, przyszły arcybiskup i metropolita poznański, wielokrotnie, jako biskup pomocniczy, zastępował  biskupa diecezjalnego w wypełnianiu tak ważnego dla Kościoła obowiązku. Pozwalało mu to na bliski kontakt z wiernymi i nawiązywanie serdecznych relacji z proboszczami i administratorami poszczególnych parafii. Po wyjeździe ze Zbarzewa biskup na kilka dni zatrzymał się jeszcze w Lesznie.

W zbiorach Muzeum Okręgowego w Lesznie od 2010 roku, zakup