Największa liczba pielgrzymów przybywa do sanktuarium z okazji odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Przypada on na przełom sierpnia i września i trwa przez 10 dni. Gromadzi duchowieństwo, siostry zakonne, zorganizowane pielgrzymki parafialne, dzieci i młodzież. W uroczystościach biorą także udział policjanci i żołnierze. Każdego roku podczas Wielkiego Odpustu rozdaje się kilkadziesiąt tysięcy Komunii św. 

Do kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia i Michała Archanioła przylegają dwie kaplice: północna pw. św. Anny z około 1700 roku i południowa pw. Matki Bożej Pocieszenia z 1760 roku. Obie przykrywają kopuły z latarniami zwieńczonymi krzyżem.  

W lewym górnym rogu prezentuje się neogotycka kaplica pw. św. Józefa. Z prawej strony umieszczono wizerunek słynącego cudami obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Nad głowami obu postaci widnieją promieniste glorie i dwanaście gwiazd nawiązujących do dwunastu pokoleń Izraela i dwunastu Apostołów. Obraz spłonął w 1927 roku. W miejsce oryginału zlecono wykonanie kopii. Z pożaru ocalały jedynie złote sukienki i korony skradzione w 1964 roku. 

nr inw. MLH 4353
W zbiorach Muzeum Okręgowego w Lesznie od 2001 roku, zakup

D.Cz.