300 rok jubileuszu kościoła w Zaborowie 9 lipca 1944, Zaborowo k. Leszna. Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich kochanych przyjaciół z Ojczyzny! Annemarie Hübner, obecnie w Kölleda w Rejencji Erfurt. 

Pożar miasta w 1792 roku spowodował ogromne zniszczenia. Straty ponieśli mieszczanie i parafia ewangelicka. Po raz kolejny spłonął kościół i budynki zborowe. Prace związane z odbudową świątyni zakończono w 1796 roku. Środki na ten cel pochodziły ze składek mieszkańców i zbiórek organizowanych w parafiach ewangelickich na Śląsku i w Wielkopolsce. Wsparcia udzielił także właściciel Leszna książę Antoni Sułkowski (1734–1796), który przekazał większość drewna potrzebnego do wzniesienia budowli. 

Nowy kościół w Zaborowie wybudowano w konstrukcji ryglowej, pierwotnie z wypełnieniem glinianym. Z biegiem lat konieczne stały się rozmaite naprawy, ale jednocześnie podejmowano wysiłki mające na celu upiększenie budynku. W 1868 roku dokonano gruntownego remontu świątyni, zastępując gliniane wypełnienie szkieletu wypełnieniem ceglanym (mur pruski). Taką samą konstrukcję posiadała kościelna wieża. Na początku XXI wieku wieżę – w związku z odchyleniem się od pionu i groźbą zawalenia – rozebrano. Nową postawiono w 2012 roku. Zawieszono w niej dzwony pochodzące z 1865 i 1905 roku, wcześniej znajdujące się w drewnianej dzwonnicy usytuowanej obok kościoła. 

nr inw. MLFa 3559/196
W zbiorach Muzeum Okręgowego w Lesznie od 2020 roku, dar

D.Cz.